Vybíráme kočárek a autosedačku

Vybíráme kočárek a autosedačku

 

Prakticky každé malé dítě v dnešní době potřebuje k životu kočárek, velká část z nich i autosedačku.Při výběru kočárku a autosedačky je potřeba dodržet několik zásad, abyste zvolili to nejlepší a nejbezpečnější pro vaše dítě. Autosedačku a kočárek můžete buď pořídit zvlášť, nebo zvolit jako řešení kombinaci. V takovém případě můžete autosedačku dokonce připnout na konstrukci kočárku místo korbičky. Složená konstrukce tak zabere méně místa v kufru a vy můžete dítě snadno přenést v autosedačce, což je ideální zejména pokud zrovna spí. Kromě autosedačky má takový kombinovaný kočárek ve výbavě i hlubokou korbičku pro novorozeně a sportovní sedačku.

 

Kromě kombinovaných kočárků, které jsou v dnešní době pravděpodobně nejoblíbenější, najdeme na trhu i klasické hluboké kočárky a sportovní modely. Jejich nevýhodou je kratší použitelnost. Hluboký kočárek využijete zhruba prvního půl roku života dítěte, poté je potřeba pořídit sportovní variantu, která dítěti vydrží do tří nebo čtyř let. Tohle dokupování s kombinovanou variantou odpadá, jedna investice vám pokryje celé první tři až čtyři roky života dítěte.

 

Autosedačku, která je součástí kombinovaného kočárku, navíc můžete připevnit na konstrukci a využívat ji jako korbičku. Pokud se bojíte, že autosedačku nevyužijete, na trhu je i spousta kočárků v dvojkombinacích, tedy jen s hlubokou korbičkou sportovním sedákem.

 

K tomu, abyste při výběru kočárku nešlápli vedle, slouží různé testy a návody, například i přehledný test nejlepších kočárků na webu arecenze.cz, který podrobně rozebírá všechna důležitá kritéria výběru. Těmijsou zejména kola, která vám usnadní, nebo naopak znesnadní pohyb v terénu. Důležitá je také nosnost kočárku a jeho hmotnost a skladnost, které pocítíte, až budete kočárek nakládat do autobusu nebo kufru auta. Z bezpečnostního hlediska je dobré se u sportovních variant podívat, zda mají pětibodový bezpečnostní pás. U všech kočárků je také výhodou ruční brzda na rukojeti.

 

Pří výběru autosedačky je pochopitelně nejdůležitější bezpečnost. Bezpečná je autosedačka pouze tehdy, pokud odpovídá hmotnosti vašeho dítěte. Zásadní je také, aby byla homologovaná, technicky způsobilá k provozu a splňovala evropské bezpečnostní normy. Při koupi se také dívejte po certifikátech i-Size a ISOFIX. Kromě těchto zásadních údajů není od věci zaměřit se i na materiál potahu, přece jen s malým dítětem se jednou za čas nevyhnete jeho čištění. Zásadní je také způsob připevnění sedačky, abyste její instalací nestrávili desítky minut. Výběr zakončíte doplňky a vychytávkami, které autosedačky nabízí, jako například návlek na bezpečnostní pás nebo podložka. Více informací a rad, kterými je vhodné se při výběru autosedačky řídit, si můžete přečíst v taktéž na například na webu arecenze.cz v testu autosedaček.

 

Pokud se chcete dozvědět více o dalších produktech, jak je vybrat, na co si dát pozor a co je to nejlepší právě pro vás, existují weby, které se přesně tomuto věnují. Pro nákupní rady můžete navštívit web dTest, webarecenze.cz, který jsme již zmiňovali výše, nebo pokud vám český trh nestačí, můžete informace čerpat i z britského webu Which?.

Registrace
Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku. Přihlásit se
Registrovat profil
Newsletter
61 040
​lidí odebírá náš newsletter s novinkami o slevách
Registrovat newsletter
Baby friendly
Tipy na zajímavá místa, kam s dětmi na dovolenou, víkendový pobyt, celodenní výlet, nebo jen za zábavou a relaxací.

Zde najdete přehledně a pod jednou střechou seznam institucí, které jsou přátelské k dětem - BABY FRIENDLY.
Objevte více