zveřejněno: 26.11.2018

Vánoční tipy pod stromeček

Čas neúprosně letí a za chvíli tu máme první advent. A s ním přichází i tradiční otázka, co dát dětem pod stromeček. Pokud jste letos zcela bez nápadu, nevěšte hlavu. Máme...
Vánoční tipy pod stromeček

Vánoční tipy pod stromeček

 

Čas neúprosně letí a za chvíli tu máme první advent. A s ním přichází i tradiční otázka, co dát dětem pod stromeček. Pokud jste letos zcela bez nápadu, nevěšte hlavu. Máme pro vás pár tipů! Knížka je totiž i v dnešní době stále v kurzu – děti z ní nevyrostou, naopak ona poroste s nimi.

 

Bob a Bobek na návštěvě (Libor Adam a kolektiv)

Nová kniha komiksových dobrodružství známých a oblíbených králíků z klobouku, Boba a Bobka, zavede malé čtenáře na návštěvy u lidí pracujících v různých profesích. V devíti kapitolách se v mžiku promění v kosmonauty, vyzkouší si povolání hasiče, zahradníka nebo řidiče autobusu. Oba zažijí jak nebezpečí, tak např. i vyčerpávající práci herců ve filmu. Králičí kamarádi neztrácí v průběhu svůj typicky jemný a důvtipný humor, který pobaví děti, ale zároveň na tváři vykouzlí úsměv i nejednomu dospělákovi.

Více o knize zde: www.grada.cz

 

Co má vědět správný Čech (Michal Vaněček)

Znají vaše děti celou českou hymnu a kolik má slok? Vědí, jaké jsou naše státní symboly a co znamenají? Kolik máme státních svátků a proč je slavíme? Nebo kteří Češi a jaké vynálezy se celosvětově proslavili? V této knížce se dozví odpověď nejen na tyto otázky, ale také spoustu dalších zajímavostí a střípků z naší historie. Máme právo být hrdi na to, co jsme v historii dokázali, kam jsme posunuli hranice vědy a techniky, hranice lidských možností ve sportu, co jsme dokázali v umění.  
Tato kniha bude jistě inspirací a připomene jim, proč být hrdý na to, že jsem Čech, a jací Češi byli a jsou kabrňáci!

Více o knize zde:  www.grada.cz

 

Tradiční český ROK – Josef Lada

Rádi byste dětem vyprávěli o českých tradicích? V této knize vám přiblížíme nejen ty nejznámější svátky, zvyky a obyčeje, ale také zde najdete známá lidová říkadla, pořekadla, písničky, pranostiky i vánoční a velikonoční koledy. Dozvíte se spoustu zajímavostí o našich klasických symbolech, lidových pověrách či oblíbených dětských hrách, které neodmyslitelně patří k tradičnímu českému roku. 
Prožijte a vychutnejte si rozkvetlé jaro, nádherné léto, barevný podzim i kouzelný zimní čas spolu s krásnými ilustracemi Josefa Lady.

Více o kniz zde: www.grada.cz

 

Vznik ČSR 1918 (Veronika Válková)

Život na malém městě koncem války není plný nějakých divokých událostí, ale napětí je všudypřítomné. Koho ještě odvedou na vojnu, než válka skončí? Nese pošťák dopis od manžela z fronty, nebo úřední oznámení, že padl? Kde seženeme mouku, brambory, mléko? Čím zatopíme? Další díl z vysoce populární série Putování s Kouzelným atlasem. Časová osa v tabulce událostí vedoucích ke vzniku našeho státu v roce 1918 pomůže všem dětem s pochopením historických souvislostí.

Více o knize zde: www.grada.cz

 

A co by to bylo za Vánoce, kdybyste neudělali radost sobě, nebo svým blízkým?

Strážce nádrže (Zdeněk Svěrák)

Starý strážce vodní nádrže Jiří Smrček si dopisuje s generálním ředitelem povodí. Jsou to zprávy o stavu přehrady, ale také o stavu jeho duše. Nevadí, že ředitel ani na jeden z jeho 23 dopisů neodpoví. Smrček, bývalý venkovský učitel, na sebe prozrazuje i věci, které každému nesvěříme. Je zjitřený úkolem, který ho zaskočil: má najít mezi spoluobčany obce Horní Znělá svého nástupce.

Více o knize zde: www.grada.cz 

 

Mlýn (Michal Vaněček)

Strhující příběh dvou bratrů, kteří dali slib umírajícímu otci, že uchrání jejich mlýn a majetek proti všem. Lze takový slib dodržet za všech okolností? Může oddanost takovému závazku odolat i mašinériím totalitních režimů? Zcela ojedinělé zpracování neobyčejně silného životního příběhu rodiny z jižních Čech zahrnuje časové období přes sto let. Nelehké životní osudy jednotlivých postav dokreslují autentické zprávy z Rudého práva, při kterých vás možná i zamrazí. Mlýn je symbolem děsivého soukolí, kterým musela řada našich předků projít. Je symbolem víry v právo na svobodu, v právo rozhodovat sám o svém osudu a být připraven vzít na sebe zodpovědnost.

Více o knize zde: www.grada.cz 

 

Kafe s Jolanou (Jolana Voldánová)

Ve svých nevšedních rozhovorech Kafe s Jolanou, nazvaných podle stejnojmenného pořadu na Aktuálně.cz, vyměnila Jolana Voldánová studio za kavárny, divadelní šatny, parky či ateliéry.  Zjistila, že jedině tam, kde je hostům dobře na duši i na těle, můžou vzniknout nevšední setkání a zajímavé rozhovory.Přijměte pozvání na Kafe s Jolanou a s Jiřím Langmajerem, Zdeňkem Svěrákem, Bolkem Polívkou, Ondřejem Sokolem, Ester Ledeckou, Marií Rottrovou, Lucií Bílou a dalšími.

Více o knize zde: www.grada.cz

 

[ komerční sdělení ]
Registrace
Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku. Přihlásit se
Registrovat profil
Newsletter
61 040
​lidí odebírá náš newsletter s novinkami o slevách
Registrovat newsletter
Baby friendly
Tipy na zajímavá místa, kam s dětmi na dovolenou, víkendový pobyt, celodenní výlet, nebo jen za zábavou a relaxací.

Zde najdete přehledně a pod jednou střechou seznam institucí, které jsou přátelské k dětem - BABY FRIENDLY.
Objevte více