Tipy pro zařízení malé ložnice

Ne každý bydlí ve velkém rodinném domě, do jehož místností se vejde prakticky každý kousek nábytku, který si obyvatelé vysní. Menší prostor však neznamená nutné omezení. I malá ložnice se dá zařídit vkusně a účelně.

Základním pravidlem je vzdušnost. V malých místnostech platí více než kde jinde, že méně je někdy více. Pokud bude mezi jednotlivými kusy nábytku dostatek prostoru, pokoj bude vypadat větší. Ale jak to udělat, když potřebujete zároveň pohodlnou postel a velké skříně?

Zkuste skříně s posuvnými dveřmi

Nejlepším řešením malé ložnice jsou vestavěné šatní skříně s posuvnými dveřmi. Nevyžadují příliš místa, dokonce mohou být prakticky těsně vedle postele, protože dveře se neotvírají ven. Není problém nechat si je postavit podél celé zdi.

Místo nočního stolku použijte poličky

Jestliže je místnost úzká a vedle postele už není místo na noční stolek, nemusíte se ho úplně vzdávat. Přece jenom je dobré mít si kam dát telefon, budík, kapesník a další nezbytnosti, které byste v noci mohli potřebovat. Řešením by mohla být polička – buď za hlavou, či na stěně na boku. Na pár drobností postačí.

Využijte prostor pod postelí

Bojíte-li se, že vám nebudou stačit šatní skříně, popřemýšlejte nad postelí s úložným prostorem. Skladovat pod postelí trička a džíny, které běžně nosíte, by sice bylo nepraktické, ale na léto tam klidně můžete schovat zimní oblečení a boty. Je zbytečné kupovat si přímo drahou postel s úložným prostorem, spíš se koukněte po takové, která je zvýšená (má hodně prostoru pod sebou). Pak si nakoupíte třeba obyčejné papírové krabice a do nich věci uskladníte. Důležité je, aby boxy měly víko, jinak se do nich bude prášit.

O tom, jak stylově se dají zařídit malé ložnice, se můžete přesvědčit v nabídce e-shopu Nábytek-elegance.cz. Objevíte zde spoustu kousků, které k vám domů budou zaručeně sedět nejen rozměrově.

[ komerční sdělení ]
Registrace
Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku. Přihlásit se
Registrovat profil
Newsletter
61 040
​lidí odebírá náš newsletter s novinkami o slevách
Registrovat newsletter
Baby friendly
Tipy na zajímavá místa, kam s dětmi na dovolenou, víkendový pobyt, celodenní výlet, nebo jen za zábavou a relaxací.

Zde najdete přehledně a pod jednou střechou seznam institucí, které jsou přátelské k dětem - BABY FRIENDLY.
Objevte více