zveřejněno: 24.07.2018

Rodičovství jako zvláštní disciplína

Někdy mám pocit, že s dětmi hrajeme hru o to, kdo vyhraje. Rodičovství asi , ale není pro hráče, Zvlášť pokud se snažíte být těmi nejlepšími rodiči/hráči. Rodičovské omyly by se jistě daly počítat na stovky, ale američtí psychologové John a Linda Frielovi si vybrali sedm nejzásadnějších, které podrobně popisují ve své knize. Pokud se jich chcete vyvarovat, musíte nejprve poznat, v čem spočívá jejich nebezpečí.
Rodičovství jako  zvláštní disciplína

Rodičovství – zvláštní disciplína

 

Vážně, ale rodičovství je zvláštní disciplína, protože jak se můžete stát odborníkem na něco, co se neustále mění?

Myslím tím, například když zjistím, v kolik hodit děti potřebují jít spát, aby se vzbudily v tolik a v tolik. Najednou se, ale rozhodnou, že se v pět hodin ráno začnou probouzet (a to pouze o víkendech, během týdne se odmítají vzbudit).

Jedno z dětí chvíli chce jíst smetanovou omáčku, další odmítá jíst něco červeného. Oba mají rádi banány, Další týden tedy připravím jídlo, tak aby jim tam tyto ingredience nechyběli a ejhle nyní mi to odmítají jíst.

Jak mám ovládat toto delikátní umění vyjednávání, úplatkářství ?

 

Moje nejbližší rodičovské cíle

 

Mým konečným cílem jako rodič, je i přes všechny nezdary , vychovat z dětí lidé, kteří budou upřímnými, spravedlivými a pracovitými členy společnosti.

Milují se navzájem, to jsem si jistá. Věřím, že si společný čas užívají. To, co, ale občas předvedou je snad jen žárlivost a strach z toho, že druhému ten první vezme hračku.

 

Poradenství od skutečných odborníků

 

Naštěstí jsem v pozici, kdy neustále zkoumám nejnovější rodičovské techniky. A vymýšlím, jak na ně pořád dokola a od začátku. Jsem pořád v poklusu a ve střehu. Co vy?

Existuje také rodičovská poradna, určitě by dokázala poradit a dát neocenitelné rady ohledně sourozeneckého soupeření. Ale to snad nebude třeba.

Rodičovství je určitě mou největší výzvou, které jsem kdy čelila. Jedna z nejtěžších výzev v rodičovství je, jak si poradit s emocemi sebe, svých dětí a partnera.

I když jsem klidná a vyrovnaná, děti z nás dokáží emoce doslova vytáhnout na povrch.

 

Myslím si, že pokud se na to podíváte do hloubky, tak se všichni stále učíme spolu s dětmi, neustále improvizujeme, a tím se snažíme být lepšími rodiči.

A takové s i ty naše děti zaslouží! Klobouk dolů před všemi rodiči.

 

Registrace
Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku. Přihlásit se
Registrovat profil
Newsletter
61 040
​lidí odebírá náš newsletter s novinkami o slevách
Registrovat newsletter
Baby friendly
Tipy na zajímavá místa, kam s dětmi na dovolenou, víkendový pobyt, celodenní výlet, nebo jen za zábavou a relaxací.

Zde najdete přehledně a pod jednou střechou seznam institucí, které jsou přátelské k dětem - BABY FRIENDLY.
Objevte více