zveřejněno: 09.10.2018

Kvalitnější spánek a péče o zdraví

Zdraví máme jen jedno. O to více bychom o něj měli pečovat. Základem je zdravý životní styl. K němu neodmyslitelně patří i dostatečně dlouhý spánek. Můžete ho ovlivnit hned několika faktory. Zkuste alespoň 30 minut před spánkem vypnout všechny obrazovky a radši si

přečtěte pár řádků z oblíbené knihy. Dobré jsou také bylinkové čaje, které vám pomůžou zklidnit mysl a lépe usnout. Ke kvalitnímu a pohodlnému spánku pomůže i správná matrace. Pokud spíte na nekvalitní, po čase vás z ní můžou bolet záda, ale i kyčle a klouby. A tak místo potřebné regenerace byste se ráno mohli začít budit celý bolaví a polámaní.

Správná matrace pomůže ke kvalitnímu spánku

Vybrat tu správnou matraci, která vám bude stoprocentně vyhovovat může být někdy trochu oříšek. Proto jistě oceníte rady odborníků. Hodit se vám může i nově připravovaný projekt Vybero.cz, který bude radit s výběrem a jednotlivé produkty vzájemně porovná. Jednou z variant je si přečíst test neoblíbenějších matrací a nastudovat recenze nejlepších produktů. Nebo můžete zajít do obchodů a matrace otestovat na vlastní kůži.

Zásadní je výběr správné tvrdosti. Tato volba je hodně individuální. Výrobci obvykle rozdělují matrace do čtyř kategorií. Obecně by se dalo říct, že měkká varianta je lepší pro starší osoby a lidi s nižší váhou, ti, kteří váží více pak spíše ocení tvrdší matraci. Roli hraje i poloha, při které obvykle spíte, pokud jste většinu noci na boku, pak pro vás bude pohodlnější měkčí matrace, jestliže raději ležíte na zádech, můžete zvolit tvrdíš variantu. Pro ty, kteří by rádi koupili univerzální produkt, pak volte nějakou se střední tvrdostí, která by měla vyhovovat většině.

Hlídejte si svůj krevní tlak

Aby byla rána příjemnější, nestačí jen kvalitní spánek, ale je důležité sepo probuzení napít vody. Spousta lidí pije jako první nápoj dne kávu. Není divu, zejména ženy řeší otázku tlaku a pokud se navíc mění počasí, vstát z postele, aniž by se u toho zamotala hlava se vám jen tak nepodaří. Nejen pro osoby s nízkým tlakem, ale i pro ty, jenž mívají tlak vysoký, se hodí měřič krevního tlaku, který by se měl stát součástí vašeho domácího vybavení.

Díky pravidelnému měření tlaku budete mít přehled o tom, kdy vám klesá a kdy naopak stoupá tlak. Můžete si pořídit buďto měřič na paži, nebo na zápěstí. První varianta je daleko přesnější, což se samozřejmě promítne i do pořizovací ceny. Pokud hledáte přenosnou variantu na cesty, bude ten na zápěstí naprosto dostačující.Vybrat ten nejlepší měřič se může zdát jako složitý úkol, ale pokud si přečtete nějaké recenze nebo poradíte s lékárnicí, hravě tento úkol zvládnete. A když se naučíte měřit tlak pravidelně, budete lépe znát fungování svého organismu a dokážete tak předejít mnohým problémům.

[ komerční sdělení ]
Registrace
Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku. Přihlásit se
Registrovat profil
Newsletter
61 040
​lidí odebírá náš newsletter s novinkami o slevách
Registrovat newsletter
Baby friendly
Tipy na zajímavá místa, kam s dětmi na dovolenou, víkendový pobyt, celodenní výlet, nebo jen za zábavou a relaxací.

Zde najdete přehledně a pod jednou střechou seznam institucí, které jsou přátelské k dětem - BABY FRIENDLY.
Objevte více