zveřejněno: 10.04.2018

Káva a sledování televize – jak vybrat ty správné spotřebiče?

Co může být lepšího, než si po dlouhém dni uvařit dobrou kávu, hodit si nohy nahoru a pustit si oblíbený film nebo seriál? Opravdový milovník kávy se ale nespokojí s její instantní verzí. Jak jednou okusíte kávu z kvalitního kávovaru, už nebudete chtít jinak. Pokud toužíte po kávě jako z kavárny, není nic snazšího, než si domů pořídit pákový nebo automatický kávovar.
Káva a sledování televize – jak vybrat ty správné spotřebiče?

Co může být lepšího, než si po dlouhém dni uvařit dobrou kávu, hodit si nohy nahoru a pustit si oblíbený film nebo seriál? Opravdový milovník kávy se ale nespokojí s její instantní verzí. Jak jednou okusíte kávu z kvalitního kávovaru, už nebudete chtít jinak. Pokud toužíte po kávě jako z kavárny, není nic snazšího, než si domů pořídit pákový nebo automatický kávovar.

Který je pro vás ten pravý? Pokud patříte mezi milovníky vaření, pečení nebo ručních prací a vychutnáte si i rituál přípravy kávy, bude pro vás vhodný pákový kávovar. Ten zároveň umožňuje maximální přizpůsobení kávy vaší chuti, je to celé tak trochu věda. Jestliže toužíte po vynikající kávě, ale složitější příprava a následné čištění kávovaru vás neláká, doporučujeme pořídit automatický kávovar, který vám připraví čerstvě namletou kávu zcela bez námahy. Více si o rozdílech mezi nimi můžete přečíst třeba na Wikipedii.

Jak vybrat kávovar?

Pokud nákup jednoho z těchto přístrojů pánujete, máme pro vás několik užitečných tipů. Jestli si chcete výběr toho pravého kávovaru trochu usnadnit, doporučujeme pročíst některý z testů, které jsou dostupné na internetu. Na webu arecenze.cz najdete test pákových i automatických kávovarů.

  1. Parní tlak – pravděpodobně nejdůležitějším parametrem při výběru kávovaru je parní tlak, bez dostatečného tlaku zkrátka espresso nepřipravíte. Pro domácí použití je optimální tlak 15 bar.
  2. Voda – u většiny dnešních kávovarů můžete nastavit množství vody, lepší modely umožňují i přizpůsobení teploty a tvrdosti, obojí ovlivňuje výslednou chuť kávy.
  3. Mléko – některé automatické a výjimečně i pákové kávovary zvládají automatickou přípravu mléčné pěny. Častěji se ale setkáte s parní tryskou na šlehání mléka, která mnohdy slouží také k výdeji horké vody.
  4. Údržba – automatické kávovary zpravidla mívají také funkci automatického čištění a odvápňování. U pákových kávovarů je výhodou obdobný program na odvápnění.
  5. Funkce – náročnějším uživatelům mohou kávovary nabídnout také řadu funkcí, mezi které patří předehřívání šálků, výdej do dvou šálků současně a u automatických modelů třeba i časovač.

Jak vybrat televizi?

Na začátku jsme zmínili relax u filmu nebo seriálu. Co by ale byl dobrý pořad bez pořádné televize? S výběrem televize vám pochopitelně opět pomohou obsáhlé články o výběru televize, na webu arecenze najdete mimo jiné také článek jak vybrat televizi, a testy televizí na internetu, stručně si ale shrneme to nejdůležitější, podle čeho televizi vybrat.

  1. Úhlopříčka – rozměry televize by měly vždy odpovídat její vzdálenosti od diváka, jinak bude sledování nepohodlné či nezdravé. Například od větších televizí o úhlopříčce 47“-56“ byste měli sedět alespoň 3,7-4,2 m daleko.
  2. Rozlišení – v dnešní době už se nevyplatí pořizovat modely s menším rozlišením než HD, pokud plánujete na televizi sledovat Blu-ray disky nebo hrát hry, vhod vám přijde už i nejlepší Ultra HD.
  3. Energetický štítek – z něj se dozvíte nejpodstatnější údaje o spotřebě a rozměrech televize, není třeba zdůrazňovat, že je lepší kupovat úspornější modely.
  4. Konektivita – klasický výstup na SCART kabel už dnes doplňuje řada dalších možností připojení, jako je HDMI, USB nebo třeba LAN. Některé televize mají také připojení na Wi-fi. Je dobré zvážit, které z těchto možností využijete a za které byste zbytečně platili navíc.
[ komerční sdělení ]
Registrace
Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku. Přihlásit se
Registrovat profil
Newsletter
61 040
​lidí odebírá náš newsletter s novinkami o slevách
Registrovat newsletter
Baby friendly
Tipy na zajímavá místa, kam s dětmi na dovolenou, víkendový pobyt, celodenní výlet, nebo jen za zábavou a relaxací.

Zde najdete přehledně a pod jednou střechou seznam institucí, které jsou přátelské k dětem - BABY FRIENDLY.
Objevte více