zveřejněno: 04.04.2017

Kam na výlet s dětmi? Do ZOO Liberec

Kam na výlet s dětmi? Do ZOO Liberec

Jarních dní přibývá a inspirací na výlety s našimi dětmi je málo. Tak určitě některé z Vás potěší jeden z mých tipů a to je Liberecká zoologická zahrada.

 

Věřím, že spousta z Vás zde již byla, a tak třeba postačí jen takto pošťouchnout. Některé z Vás o této nejstarší zoo sice slyšela, ale ještě neměla tu čest sem zavítat.

 

Tak pro ty, co zde ještě nebyly /nebo je tomu už nějaký ten pátek/, pár užitečných rad na začátek.

 

Lokalita

 

Zoo se v Liberci nachází v části jménem Lidové sady. Už v centru města se najdou různé cedule, které Vás nasměrují. Každý liberečák by Vás ale měl po doptání umět navést. Od zoo je dobrá dostupnost do Jizerských hor. Dá se udělat krásná pěší túra na nedalekou rozhlednu Výšina nebo na Českou chalupu. Ale o tom třeba někdy příště. Také doporučuji nechat auto někde ve městě a udělat si vycházku po Masarykově ulici, která je plná prvorepublikových vil a parků.

 

Parkování

 

S parkováním je všeobecně v Liberci velký problém. Přímo u zoo je placené parkoviště, které je ovšem hned plné. Cena se pohybuje kolem 50 kč/hodina, což je také celkem dost. Návštěvníci parkují v přilehlých ulicích, kde narazíme také na placené parkování /automat/, ale jsou zde i místa zdarma. Počítejte s tím, že v sezóně nebo za hezkého počasí můžete najít místo až hodně daleko od zoo.

 

Vstupné

 

Aktuální ceník lze dohledat na internetových stránkách zoo, ale pro přehlednost a ušetření Vašeho času. Dospělé vstupné 90 kč, studenti a senioři 60 kč, děti do 3 let zdarma, děti do 15 let 60 kč. Ceny jsou velmi příznivé. Otevírací doba je každý den 9 – 17 hodin.

 

Občerstvení

 

V areálu zoo je několik možností, kde poobědvat. Ve spodní části zoo se nachází větší kiosek, kde zakoupíte teplé jídlo jako hranolky, párek v rohlíku, bramboráčky, hamburger. Takže nečekejte žádné zdravé věci. Také je zde několik stánků se zmrzlinou. Další možnost občerstvení je před samotným východem ze zoo. Zde se dá zakoupit vařená kukuřice nebo opět něco z rychlého občerstvení /hamburger, párek v rohlíku, langoš, apod./. Pokud chcete poobědvat kvalitněji, opět doporučuji zajít na nedalekou Vyšinu nebo Českou chalupu, což jsou restaurace se vším všudy.

 

Ráda bych ještě vyzdvihla cukrárnu Harlekýn, která se nachází hned naproti vchodu do zoo. Je otevřená teprve pár let a zákusky i kávu si každý chválí. V teplých měsících je otevřená i terasa.

 

Zajímavosti

 

Tuto část ocení hlavně Vaše děti. Liberecká zoo má jako svoji zajímavost bílé tygry. Ty zaujmou jistě i dospělé. Hned vedle můžeme obdivovat i lvy, kdy máme konečně opět dva – samce a samici. Nejoblíbenější atrakcí je krmení lachtanů. Společně s krmením slonů se můžete pobavit dvakrát denně pohledem na různé kousky, které jak sloni, tak lachtani předvádí.

 

Celkem nový je i pavilon tropů, kde najdeme nejen veškeré plazy, ale i exotické ptáky včetně papoušků.

Děti určitě potěší opičky, kdy nejvíce vyhledávaní jsou paviáni a šimpanzi. Když se poštěstí, mohou na Vás přes sklo opakovat posunky a grimasy.

 

Pro mnoho dětí je bohužel nejzábavnější částí závěr zoo, kde nenajdeme už tolik zvířat, kromě krmení koziček. Vedle stánků s jídlem je zde možnost ježdění na motokárách. Spousta dětí proběhne celou zoo, jen aby se mohly svést. Proto je lepší dětem o této atrakci vůbec předem neříkat nebo k ní raději vůbec nedojít.

Určitě stojí za to si s sebou vzít i kapesné na případné suvenýry.

 

 

 

 

(Autor článku: ODMAMINKY.CZ- Veronika Vondroušová)

(Zdroj fotografie: autor článku) 

Registrace
Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku. Přihlásit se
Registrovat profil
Newsletter
61 040
​lidí odebírá náš newsletter s novinkami o slevách
Registrovat newsletter
Baby friendly
Tipy na zajímavá místa, kam s dětmi na dovolenou, víkendový pobyt, celodenní výlet, nebo jen za zábavou a relaxací.

Zde najdete přehledně a pod jednou střechou seznam institucí, které jsou přátelské k dětem - BABY FRIENDLY.
Objevte více