zveřejněno: 11.07.2018

Cestujete s dětmi mladšími 5-ti let?

Navzdory tomu, že nás minou přípravy na letní dovolenou u moře. Jsme si pro vás připravili článek, který na něj pohlíží, tak trochu z jiného úhlu. Věříme, že vás pobaví, a zároveň tak trochu připraví na to "úžasné" balení a těšení se na dovolenou.
Cestujete s dětmi mladšími 5-ti let?

Jak už jistě víte (z minulých článků), máme dvě malé děti, 3 roky a 1,5 roku. S mužem cestování, pohodlí a luxus milujeme. Však za 8 let bezdětného, společného života, jsme se nacestovali poměrně dost. Teď, ale nechci vinu svádět na ty naše ratolesti.

Neříkám, že nemůžu cestovat kvůli dětem. Jen jsem toho názoru, že si tu krásnou dovolenou, na kterou se těšíme, pořádně neužije ani jeden, z naší čtyřčlenné rodiny. Máma, protože ta vždy ví, co dítě potřebuje. A ví, že zrovna teď, by dítko nejmladší, chtělo umělé mléko a přebalit plenku – tady a co možná nejdříve?!

Maminka taky tuší, že starší syn má rád kakao a spí ve své postýlce s plyšovými zvířátky.

A co táta? Táta by si to neužil, právě proto, že celý rok šetřil na tu báječnou dovolenou s celou rodinou a maminka pořád skáče kolem malých dětí. Táta by ji chtěl s myšlenkami, na to, co jejich děti právě zrovna potřebují, pomoci. A děti? Dětem je zrovna teď asi jedno, kde jsou, zda potřebují kakao, postel, mléko či plenu.

Můj názor se totiž shoduje s názorem dr. Amandy Gummerové, dětské psycholožky, která je přesvědčena, že rodiče by měli s dětmi začít cestovat až po 5.roce života a dodává k tomu: "Přibližně v tomto věku dokáží děti plně zážitky vnímat a ocenit je.

Rodiče často říkají, že se nechtějí kvůli dětem omezovat a chtějí být spolu.

Já jsem se rozhodla dovču u moře ještě určitě na chvíli omezit. Zanedlouho nebudeme potřebovat mlíčko ani plenky a už vůbec dětem nebude vadit, že nespinkají ve své postýlce. A zase si dovolenou, třeba v zahraničí všichni užijeme.

 

 

Pokud se chystáte na dovolenou s prckem, pak:

  • vše určitě naplánujte dopředu, nejlepší je si vše napsat do seznamu. Všechno, co běžně potřebujete pro péči o dítě/děti, abyste na nic nezapomněli.
  • s sebou určitě nezapomeňte: léky, krémy, hygienické potřeby (zubní kartáček) a oblíbené hračky. A to zabalte do uzavíratelných sáčků o objemu 100 ml. Na letišti je budete vyndávat při bezpečnostní kontrole na pás. Mějte je tedy na jednom místě při ruce, ať kontrolou projdete rychle.

Dál nezapomeňte: 

Doklady- cestovní pas
Lékárnička- pravidelně užívané léky, léky proti průjmovým onemocnění, léky proti alergii, oční kapky proti podráždění, desinfekce, panthenol, aloe vera gel (velmi účinný při spálení), fenistil, repelent, léky na snížení teploty, teploměr, náplasti
Jídlo a pití - svačinu na cesty, jídlo ve skleničkách či kapsičkách, umyté ovoce, sušenky bez čokolády, vodu
Oblečení - plavky (nebo plenky do vody), kalhoty, tepláky, šortky, případně sukně a šaty pro dívky, trička, tílka,dětská body, mikiny, spodní prádlo, pyžamo
Doplňky- klobouček, kšiltovka, pro větší děti sluneční brýle
Boty- sandálky, tenisky, boty do vody
Plavecké pomůcky- rukávky, plovací kruh nebo pomůcky, které jsou speciálně vyrobené pro děti do vody a lehce jej nadnáší nad hladinou.
Hračky
Slunečník nebo plážový stan – je skvělý na ochranu proti přímému slunci
Pro
úplná miminka- plenky, krém na opruzeniny, dětské jídlo, pro nekojené děti umělé mléko, čaj, dětské láhve, brydnáček.

Věřím, že vám tento základní seznam pomůže se sbalit na cesty s dětmi. Každé dítko je jiné a právě to vaše všechno zvládne a dovolenou si užijete. :-)

autor: Odmaminky.cz

Registrace
Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku. Přihlásit se
Registrovat profil
Newsletter
61 040
​lidí odebírá náš newsletter s novinkami o slevách
Registrovat newsletter
Baby friendly
Tipy na zajímavá místa, kam s dětmi na dovolenou, víkendový pobyt, celodenní výlet, nebo jen za zábavou a relaxací.

Zde najdete přehledně a pod jednou střechou seznam institucí, které jsou přátelské k dětem - BABY FRIENDLY.
Objevte více