zveřejněno: 04.07.2018

4 tipy, jak si s dětmi užít letní prázdniny

Vědět, jak udržet děti vysmáté, během školních prázdnin, může být někdy velmi obtížné, obzvláště když to stojí tolik peněz. Proto portál Odmaminky.cz přichází s několika tipy, které pomůžou rodičům se starostí, co dělat s dětmi, tak aby celá rodina byla spokojená, a abyste nemuseli platit jmění.

1) Jděte ven do okolí:

 

- Během školních prázdnin může být ve vašem okolí spousta míst, které vaše rodina může užívat, často zdarma. Prohlédněte si webové stránky místních zastupitelstev a turistických informačních středisek, nebo prohlédněte místní dokumenty a komunitní centra, abyste zjistili, co se děje ve vaší oblasti. Navštivte místní knihovnu a podívejte se na inzeráty událostí. V mnoha knihovnách se konají události, jako jsou trhy, dny umění a řemesel. Knihovny jsou také velkým zdrojem činnosti samy o sobě, s množstvím knih a počítačů, aby děti byly vytižené, a často mají vymezený čas pro děti a jejich rodiče.

 

Zkontrolujte, zda váš plavecký bazén nenabízí vstup bezplatně nebo za snížený poplatek.

Muzea a galerie často mají v létě nové výstavy a akce. Mnoho uměleckých galerií se věnuje speciálním událostem pro děti a rodiny - mohl by to být jeden z impulzů, která by odhalil případné umělecké nadání a zájem vašeho dítěte.

Podívejte se také na své centrum pro volný čas - existuje mnoho halových sportů a aktivit, kterých se můžete účastnit.

 

2) Zůstaňte doma (i tam se dají dělat divy):

 

Samozřejmě, v některých dnech se ocitnete doma, ale to neznamená, že se budete nudit. Mohli byste využít příležitost, abyste strávili nějaký čas hraním oblíbené hry se svými dětmi, nebo pokud chcete více inspirace, vyzkoušejte některé z těchto aktivit:

 

- uspořádejte filmový den - vyberte si pár oblíbených filmů, udělejte si popcorn a dejte si nohy nahoru i s dětmi.

- zkuste si uvařit - vyberte si recept s dětmi, jděte nakupovat přísady a uvařte něco společně a pak si užijte hotové jídlo. V závislosti na věku a zájmů vašeho dítěte to může být něco jednoduchého až po stroganoff! :-)

- podívejte se do skříně a hrajte si s oblečením, se starým oblečením. Seberte si oblečení a recyklujte ty, které jste nikdy nenosili, a věci, ze kterých vyrostlo i vaše malé dítě.

- povzbuzujte děti, aby si zahrály na hru nebo na magickou show. Dokonce by mohly využít oblečení a rekvizity z celého domu. Máte-li kameru, můžete ji dokonce filmovat, abyste si pak zavzpomínali.

- zorganizujte den s dětmi - pokud je počasí hezké, můžete dokonce zariskovat a akce může proběhnout venku! Vše, co potřebujete, jsou nějaké krabice nebo polštáře, několik přikrývek a trochu fantazie :-)

- vytvořte si zápisník/ denik společně - pomocí starých fotografií z rodinného alba nebo starých časopisů.

 

3) Skvělá je příroda (nebo zahrada):

 

Slunečné dny jsou skvělé pro jednoduché aktivity, jako jsou pikniky a míčové hry. To lze provést blízko domova, třeba v zahradě!

 

- uspořádat hon na poklady kolem vašeho domova a zahrady se zastávkami a hádankami, které děti najdou

- zorganizujte si vlastní mini olympijské hry, které vyžadují jen málo vybavení. Například závod s pytlem s polštářky, vlečkou s županem! Použijte svou představivost.

- pokud je venku sucho, zabalte se, vemte s sebou horkou čokoládu a jděte do parku.

- máte-li stan, mohli byste na své zahradě s dětmi uspořádat výlet do tábořiště na jednu noc!

- draci jsou skvělí, pokud je ovšem větrný den.

 

4) Vytvořte si vlastní zábavu:

 

Buďte kreativní – dělejte věci společně, dohromady. Jako blahopřání nebo navlékání korálků či vyrábějte některých šperků.

 

- seznamte se s oblíbenými dětskými hrami - staré oblíbené, jako jsou třeba kuličky.

Vaše děti vás budou bavit!

- ve večerních hodinách si s dětmi navrhněte hru, kterou si můžete udělat příští den - dávejte jim jednoduché tipy a nápady, jako například závod na papírové lodi v brouzdališti nebo domácí kuželky s použitím tenisových míčků a prázdných toaletních rolí.

- vzpomněli jste někdy na Origami? Vše, co potřebujete, je papír a instrukce, které lze najít na internetu. Děti se budou bavit a naučí se novým dovednostem. Nesnažte se plnit každou minutu celého dne. Podněcujte představivost a nezávislost vašich dětí - nechte je hrát ve svých pokojích


 

 

Registrace
Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku. Přihlásit se
Registrovat profil
Newsletter
61 040
​lidí odebírá náš newsletter s novinkami o slevách
Registrovat newsletter
Baby friendly
Tipy na zajímavá místa, kam s dětmi na dovolenou, víkendový pobyt, celodenní výlet, nebo jen za zábavou a relaxací.

Zde najdete přehledně a pod jednou střechou seznam institucí, které jsou přátelské k dětem - BABY FRIENDLY.
Objevte více