zveřejněno: 05.04.2018

3 důvody, proč s dětmi cvičit jógu

Většina dnešních dětí netráví svůj volný čas tak aktivně, jak bychom si my rodiče přáli. Pro některé rodiče může být pěkný oříšek dostat své děti od počítače na čerstvý vzduch nebo je dokonce motivovat k nějakému jinému než virtuálnímu sportu.
3 důvody, proč s dětmi cvičit jógu

Většina dnešních dětí netráví svůj volný čas tak aktivně, jak bychom si my rodiče přáli. Pro některé rodiče může být pěkný oříšek dostat své děti od počítače na čerstvý vzduch nebo je dokonce motivovat k nějakému jinému než virtuálnímu sportu.

V józe není téměř žádná věková hranice a začít cvičit můžete Vy, Vaše děti i Vaše babička. Nikdy na ní není pozdě, začít můžete v kterémkoli věku. Proč vlastně s jógou začít a jaký vliv má jóga na lidské tělo? To si povíme v několika následujících bodech. Bylo provedeno již mnoho různých studií o vlivu jógy na tělo i mysl člověka, které nepopiratelně prokázali, že je jóga lidskému tělu v mnoha směrech prospěšná.

Vliv jógy na zdraví

Pravidelným cvičením jógy Vaše děti prohloubí svůj dech, posílí svaly a zlepší celkové držení těla. Díky józe posílí Vaše děti svou imunitu. Jóga Vám i dětem může pomoci od bolestí hlavy, střevních potíží, nevolnosti a bolestech zad. Jóga má ale také pozitivní vliv na různé projevy alergií. Jóga je pro děti zábavnou a nenásilnou formou tolik potřebného pravidelného pohybu a začít s cvičením jógy můžete se svými dětmi již v ranném věku. Už tříleté děti se mohou učit a zvládat několik základních nenáročných cviků na pravidelné dýchání a správné držení těla.

Psychika ovlivněná jógou

Pravidelné cvičení jógy zlepšuje nejen u dětí soustředění. Pokud se svým dítětem začnete docházet na lekce jógy, pravděpodobně zaznamenáte její pozitivní vliv na sebedůvěru svého dítěte. Jóga pomáhá zmírnit hyperaktivitu u dětí, ale také projevy vzpurnosti, agrese a onemocnění ADHD.

Jóga jako terapie

Jóga může být pro Vaše dítě určitým druhem terapie, která zlepšuje psychický i fyzický stav dětí. Vaše děti budou klidnější a soustředěnější, což může mít velký vliv na jejich školní prospěch. Jóga má mnoho podob. Každý z nás si v józe může najít to, co ho bude bavit a bude mu prospěšné. Proto neváhejte a koukněte se po nejbližších kurzech jógy nejen pro své děti, ale také pro sebe.

Autor: Barbora Šebestíková

Registrace
Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku. Přihlásit se
Registrovat profil
Newsletter
61 040
​lidí odebírá náš newsletter s novinkami o slevách
Registrovat newsletter
Baby friendly
Tipy na zajímavá místa, kam s dětmi na dovolenou, víkendový pobyt, celodenní výlet, nebo jen za zábavou a relaxací.

Zde najdete přehledně a pod jednou střechou seznam institucí, které jsou přátelské k dětem - BABY FRIENDLY.
Objevte více