Království železnic

Hlavní město Praha / Praha 5
Království železnic

Základní popis

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy

Detaily

Království železnic
Pod pojmem Království železnic si mnozí z nás představí modely vláčků, nacházející se v prostorách obchodního komplexu Anděl City na pražském Smíchově. Ne každý ale tuší, o co se konkrétně jedná. Právě v těchto místech dochází k vytváření projektu výstavby modelového kolejiště. Kolejiště bylo vybudováno v měřítku 1:87, a po ukončení bude znázorňovat zmenšený model celé České republiky.

Projekt celkem zaujímá plochu o rozloze 1 008 m2 a po celkovém dokončení si mohou návštěvníci prohlédnout nejen důmyslný železniční systém, ale také modely významných staveb naší republiky, jako například Pražský hrad, Karlštejn nebo vysílač na Ještědu. Model je také složen z domečků, postaviček, nebo například pohyblivých modelů aut, které napomáhají k vytvoření dokonalé iluze městského, ale i venkovského života. Postupně se také na kolejišti střídání den a noc, kdy jsou v nočním režimu osvětleny všechny domečky, rozsvítí se pouliční osvětlení i dopravní prostředky.

Další exponáty Království železnic

Kromě současných dokončených modelů si mají návštěvníci možnost prohlédnout řadu doplňkových výstav. Mezi ně patří například stálá výstava z historie železnice na našem území, řemesla na železnicích, model Prahy nebo ze stavebnice Lego. Dále je pro návštěvníky připravený kinosál, kde si mohou prohlédnout pořady a jiné zajímavosti, spojené s železniční tématikou.

Fotogalerie

Ulice Stroupežnického 23
Město Praha 5, 15000
WEB http://www.kralovstvi-zeleznic.cz/
Telefon +420 733 736 444
E-mail ales.uhlik@kralovstvi-zeleznic.cz
Navigovat
Registrace
Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku. Přihlásit se
Registrovat profil
Newsletter
61 040
​lidí odebírá náš newsletter s novinkami o slevách
Registrovat newsletter
Baby friendly
Tipy na zajímavá místa, kam s dětmi na dovolenou, víkendový pobyt, celodenní výlet, nebo jen za zábavou a relaxací.

Zde najdete přehledně a pod jednou střechou seznam institucí, které jsou přátelské k dětem - BABY FRIENDLY.
Objevte více